Raitelių pasirodymai

Jūsų dėmesiui siūlome tris skirtingas raitelių programas:

  • ĮGŪDŽIŲ TURNYRAS

Istoriškai tiksliai atkurtame „skill at arms“ tipo raitelių turnyre žiūrovai išvys autentišką XIV-XVa. amžiaus riterių bei jų žirgų ekipuotę ir tiesiai iš senovinių manuskriptų puslapių nužengusias rungtis. Pastatomi rugnčių ruožai, kuriuos, demonstruodami įvairių ginklų valdymo įgudžius, turės įveikti riteriai. Turnyrą vedantis ir jį komentuojantis heroldas iškilmingai pristato dalyvius, o juos lydintys heraldines vėliavas nešantys ginklanešiai ne tik pagelbės arenoje, bet ir pralinksmins publiką savo išdaigom.

  • KARYBOS TURNYRAS

Surengiamas 2 - 4  raitų riterių karybos turnyras (joust), kuriame raiteliai kovoja prieš kitą, ilgosiomis medinėmis ietimis (lance). Riteriai dėvi specialius šarvus apsaugančius nuo ieties smūgių ir turnyro metu demonstruoja savo greitį bei techniką, tuo pat metu valdydami ir eiklų žirgą ir sunkų, didžiulį ginklą. Dvikovą laimi raitelis sulaužęs savo ietį į priešininko skydą. Dvikovas komentuos heroldas, kuris paaiškins žiūrovams taisykles bei pristatys kovotojus.

  • XVIIa. BAJORŲ MEISTRIŠKUMO PROGRAMA

Husaras, dragūnas ir petihoras - trys skirtingų XVIIa. kavalerijos rūšių atstovai išbandys savo jėgas įgūdžių turnyre. Jodami šuoliais raiteliai demonstruos kardo valdymą, ietimi taikysis į mažus žiedus, stengsis nudobti šerną bei bandys kitas rungtis.  Renginį ves ir apie kiekvieno iš Abiejų Tautų Respublikos raitelio ekipuotę papasakos heroldas, arenoje rungtis paruoš ginklanešiai, o turnyro užduotys kaskart tik sunkės.